راه های ارتباطی: ایمیل: info@rabdolvahab.ir*** شماره تماس: ۰۲۱
اینشتین و نسبیت

اینشتین و نسبیت

ابتدای پیشگفتار کتاب:

هرچند نظریة نسبیّت اینشتین او را به عنوان بزرگترین چهرة علمی پس از نیوتن تثبیت کرد. نسبیّت، درک ما را از فضا و زمان نابود کرد، و عالمی را به جای آن نشاند که پیش از آن تصویرناپذیر بود. فرمول مشهورش E=mc2 نشان داد که ماده را میتوان به انرژی تبدیل کرد. اینشتین در نظریه کوانتومی نیز سهم به سزایی داشت، اما سرانجام نتوانست پیامدهای یافته های خود را، بویژه در نظریه کوانتوم بپذیرد.

کتاب اینشتین و نسبیت

در این کتاب، زندگی، آثار، فعالیتهای علمی و اتفاقات دوران زندگی اینشتین درج شده و در پایان چکیدة مقالة 1905 اینشتین دربارة نسبیّت و چند گفتة مهم از روی گنجانده شده است.

این کتاب که توسط انتشارات بصیرت و در قطع پالتویی و 72 صفحه چاپ شده است، در حقیقت بخشی از یک مجموعه ی 6 جلدی است با عنوان

6 نظریه که جهان را تغییر دادند

منتشر شده اند. البته با توجه به اینکه امروزه کتاب های صوتی خیلی طرفدار پیدا کرده اند این مجموعه با همکاری انتشارات مازیار و آوانامه به صورت صوتی هم خوانده و آماده سازی شده اند.

کتاب به صورتی شیوا به بیان زندگی آلبرت اینشتین می پردازد. مقاله های مشهور وی را در سال معجزه گون1905 توصیف می کند. در این کتاب می خوانید که چگونه کارمند جزء اداره اختراعات سوئیس به مشهورترین دانشمند جهان تبدیل می‌شود. همچنین از مشکلات خانوادگی این دانشمند آگاه می شوید.

 

در نهایت چگونگی گذران سال های پایانی عمر وی را در تنهایی و مشکلات ناشی از پی گیری های FBI و فوت همسرش شاهد خواهید بود.

کتاب برای عموم و به زبانی ساده نوشته شده است. طوری که فرد علاقه مند به علم ولی با دانش اندک ریاضی بالای 90 درصد مطالب کتاب را متوجه خواهد شد.

نقشه ذهنی کتاب را می توانید از لینک زیر بردارید:

نقشه ذهنی کتاب اینشتین و نسبیت

 

ممنون از همراهی تان، روح الله عبدالوهاب.

روح الله عبدالوهاب

روح الله عبدالوهاب هستم. محقق در زمینه ی فیزیک پلیمرها و موجودات زنده.

این پست دارای 3 نظر است

دیدگاهتان را بنویسید