راه های ارتباطی: ایمیل: info@rabdolvahab.ir*** شماره تماس: ۰۲۱
نقش تفریح در موفقیت

نقش تفریح در موفقیت

همه خوش گذرانی را دوست دارند. هرچند بعضی وقت ها آدم ها در تفریح زیاده‌روی می کنند و به جای تفریح به قول معروف وقت گذرانی می کنند. با این حال کسانی که اهل خواندن مطالب علمی هستند عموما به وقتشان اهمیت زیادی می دهند. دقیقا همین جاست که یک معضل مهم خودش را نشان می دهد. و آن بطالت انگاری تفریح است. خیلی سخت گفتم! منظورم اینه که خیلی مواقع ما از آن طرف بوم می افتیم. یعنی فکر می کنیم که تفریح وقت تلف کردن است.

واقعیت این است که موفقیت و پیشرفت پایدار بدون تفریح تقریبا غیر ممکن است. اگر درباره ی تکنیک های برنامه ریزی کارآمد مطالعه کرده باشید، احتمالا می دانید که یک تکنیک مهم برای انجام کارهای برنامه ریزی شده، قرار دادن جایزه است. که بنا به اهمیت و اندازه پروژه می تواند کوچک یا بزرگ باشد.

اگر زندگی آدم های موفق را مطالعه کنید، می بینید که برنامه منظمی برای تفریح دارند. اما منظور از این تفریح دقیقا چیست؟

فکر می کنم راحت تر این است که بگویم منظورم از تفریح چه چیزی نیست. خیلی از ما اوقات خالیمان را به سراغ گوشی و چک کردن ایمیل و بیشتر شبکه های اجتماعی می رویم. یا دیدن فیلم های تلویزیونی را انتخاب می کنیم. متاسفانه باید بگویم که این کارها تفریح حساب نمی شوند و کمکی به افزایش خلاقیت، آرامش و یا افزایش کارآمدی برای پروژه هایمان نمی کنند. درحالی‌که هدف از تفریح مواردی مانند این مثال های یاد شده است.

این عکس را ۲ روز قبل در مسیر حرکت به سمت #مشهد از سمت #شمال (بعد از #گالیکش) گرفتم. یک #سفر تفریحی با #خانواده داشتیم.

شب را در شهر زیبای گالیکش خوابیدیم (با تشکر از سامانه #خانه_مسافر و سازمان میراث فرهنگی). تا الان که به خانواده خیلی خوش گذشته!

یادتون باشه که #تفریح برای گذراندن وقت و اوقات #بیکاری نیست، بلکه لازمه #موفقیت و #پیشرفت پایدار است.

 

شاد و موفق باشید.

روح الله عبدالوهاب

روح الله عبدالوهاب هستم. محقق در زمینه ی فیزیک پلیمرها و موجودات زنده.

دیدگاهتان را بنویسید